بررسی کاربردی 0 تا 100 راهنمای خرید آرام بند درب

فهرست مطالب

آرام بند یکی از وسایل کاربردی در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی، مدیریت رفت و آمد و کاهش سروصدا است. البته نحوه عملکرد و میزان رضایت افراد به نوع و چگونگی انتخاب آنها بستگی دارد. به‌طوری‌که اگر یک آرام بند نامناسب را به درب منزل یا محیط کارتان متصل نمایید، نه تنها بهبود عملکردی مشاهده نخواهید کرد، بلکه موجب بروز مشکلاتی نظیر آسیب‌دیدگی درب و دیگر تجهیزات خواهید شد. راهنمای خرید آرام بند درب اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی، نحوه و میزان کاربرد و … در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد؛ بنابراین با مطالعه و بررسی دقیق راهنمای خرید آرام بند می‌توانید با توجه به ابعاد، اندازه، وزن درب، محیط استفاده و میزان رفت و آمد یک آرام بند مناسب انتخاب کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. به همین جهت برای روشن‌تر شدن موضوع به بررسی کاربردی راهنمای خرید آرام بند می‌پردازیم.

راهنمای انتخاب آرام بند

راهنمای انتخاب آرام بند

نکات مهم قبل از خرید آرام بند درب

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، امروزه آرام بند درب در منازل شخصی، مجتمع‌های مسکونی و تجاری بیشترین میزان استفاده را دارد. در مجتمع‌های مسکونی به دلیل میزان بالای تردد افراد و خودروها، علاوه بر درب ورودی واحدها، برای درب پارکینگ یا ورودی با مجتمع از آرام بند استفاده می‌شود. با این کار نه تنها آسایش و نظم در محیط ساختمان فراهم می‌شود، بلکه با افزایش امنیت، سبب اطمینان خاطر ساکنین نیز می‌گردد. با توجه به اهمیت این موضوع می‌بایست ابتدا با مطالعه و بررسی راهنمای خرید آرام بند درب، نسبت به انتخاب گزینه مناسب و کاربردی اقدام کرد.

قبل از خرید آرام بند مناسب باید نکاتی را مدنظر قرار داد که عبارت‌اند از:

انواع آرام بند درب کدام است؟

یکی از نکات ابتدایی و اولیه برای خرید آرام بند، آگاهی داشتن از ابعاد، اندازه و وزن درب است. چرا که هر مدل از آرام بند برای یک وزن مشخصی طراحی و ساخته شده است. در صورت عدم استفاده نامناسب نه تنها آرام بند توان حرکت دادن و کنترل مناسب درب را نداشته، بلکه موجب خرابی آن و دیگر اجزای درب می‌گردد. از آنجایی که آرام بندها سایز بندی (تقسیم بندی هفت‌گانه) شده‌اند؛ با بررسی راهنمای انتخاب آرام بند می‌توانید بر اساس ابعاد و وزن درب آرام بند مناسبی خریداری کنید. به طور مثال برای درب‌های بین 20 تا 45 کیلوگرم از آرام بند سایز دو استفاده می‌شود. اگر برای این درب از آرام بند سایز یک استفاده کنید، کارایی مناسب نخواهد داشت و با فشار بیشتری درب باز و بسته می‌شود. علاوه بر این در مدت زمان کوتاهی آرام بند کارایی خود را از دست داده و از کار می‌افتد. از طرف دیگر اگر از آرام بند سایز سه استفاده کنید، هزینه زیادی را صرف خرید آرام بند کرده‌اید. زیرا هرچه سایز آرام بند بیشتر باشد، به نسبت قیمت آن نیز بیشتر است.

آرام بند مناسب برای درب‌ چوبی

آرام بند مناسب برای درب‌ چوبی

  • آرام بند مناسب برای درب‌ های چوبی

بر اساس وزن، درب‌های چوبی از نوع درب‌های سبک هستند. به طور کلی وزن این درب‌ها بین 20 تا 60 کیلوگرم است. با توجه به تقسیم بندی آرام بندها، برای درب‌های چوبی آرام بند سایز یک، دو و سه مناسب است. بدین صورت که برای درب‌های زیر 20 کیلوگرم آرام بند سایز یک، درب‌های 20 تا 45 کیلوگرم آرام بند سایز دو و درب‌های 45 تا 60 کیلوگرم آرام بند سایز سه مناسب است.

با انتخاب آرام بند متناسب با وزن درب طول عمر آرام بند افزایش یافته و همواره کیفیت و کارایی مناسبی خواهد داشت. علاوه بر این هر از چند گاهی آرام بند را بررسی و روغن کاری کنید. نگهداری مستمر و مداوم آرام بند سبب افزایش کیفیت و بازدهی آن می‌شود.

راهنمای خرید آرام بند

راهنمای خرید آرام بند

  • آرام بند مناسب درب فلزی سبک و نیمه سنگین

درب‌های فلزی سبک و سنگین به طور تقریبی وزنی بین 45 تا 100 کیلوگرم دارند. بر اساس استانداردهای وضع شده و همچنین راهنمای خرید آرام بند می‌بایست از آرام بندهای سایز سه، چهار و پنج استفاده کرد. برای درب‌های فلزی سبک (وزن بین 45 تا 60 کیلوگرم) از آرام بند سایز سه و برای درب‌های فلزی نیمه سنگین (وزن بین 60 تا 80 کیلوگرم و 80 تا 100 کیلوگرم) از آرام بند سایر چهار و پنج استفاده می‌شود. با توجه به اهمیت و ضرورت رعایت سایز بندی آرام بندها، دقت کنید تا مبادا وزن درب کمتر یا بیشتر از آستانه تحمل آرام بند مصرفی نباشد. عدم رعایت این استانداردها، سبب خرابی زود هنگام آرام بند و همچنین آسیب‌دیدگی ناگهانی افراد می‌گردد. بعضاً پیش آمده که دست، پا، صورت و دیگر اعضای بدن افراد بین درب و چارچوب قرار گرفته و صدمه دیده‌اند. در وب‌ سایت آتی یراق با ارائه راهنمای خرید آرام بند در دسترس مصرف کنندگان بستری فراهم شده تا بتوانند بهترین گزینه را برای انتخاب و مصرف انتخاب کنند.

راهنمای خرید آرام بند درب

راهنمای خرید آرام بند درب

  • آرام بند مناسب درب فلزی سنگین

بر اساس استانداردها و راهنمای انتخاب خرید آرام بند درب‌های فلزی سنگین وزنی بیش از 100 کیلوگرم دارند. اکثر این درب‌ها لوکس و گران قیمت هستند و باید در حفظ و نگهداری از آنها دقت لازم به خرج داد. به همین دلیل برای درب فلزی سنگین با وزن بین 100 تا 120 کیلوگرم از آرام بند سایز شش و برای درب فلزی سنگین با وزن بیش از 120 کیلوگرم از آرام بند سایز هفت استفاده می‌شود. علاوه بر این برای استحکام بیشتر و کنترل دقیق‌تر درب از مکانیزم حرکت دو سرعته یا سه سرعته بر حسب میزان استفاده بهره گرفته شده است.

آرام بند درب‌های فلزی سنگین خطرات ناشی از گیر کردن دست و پای افراد به خصوص کودکان و افراد مسن را به حداقل می‌رساند. از همه مهم‌تر اینکه رفت و آمد این قبیل افراد به سهولت و با آرامش خاطر میسر می‌گردد.

«نکته قابل توجه اینکه؛ بعضی از درب‌ها وزنی بین 160 تا 300 کیلوگرم دارند. برای این مدل درب‌ها از آرام بند های قدرتمند استفاده می‌شود. بدنه این آرام بند ها از جنس چدن با روکش آلومینیوم بوده و بسیار کارآمد و زیبا هستند. علاوه بر این در شرایط نامساعد جوی بسیار مقاوم و محکم بوده و طول عمر بالایی دارند.»

هنگام خرید آرام بند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • نوع آرام بند

با توجه به اینکه آرام بندها در ابعاد و اندازه‌های گوناگون و همین طور با جنس‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند؛ پس از مطالعه و بررسی راهنمای خرید آرام بند درب می‌توانید محصول دلخواه خود را مطابق با معیارهایی که ارائه نمودیم، خریداری کنید. علاوه بر این هر چه جنس و قطعات به کار رفته در آرام بند از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، به طبع آرام بند مصرفی طول عمر و کارایی بهتری خواهد داشت. به شما توصیه می‌کنیم به منظور اطمینان خاطر بیشتر از بسته شدن درب به سراغ آرام بندهای سه زمانه بروید. این محصول با برخورداری از یک قفل برقی مانع از ورود یا خروج افراد می‌گردد.

  • وزن درب

همان طور که در ابتدا به آن اشاره نمودیم، در هنگام خرید آرام بند می‌بایست بر اساس اندازه و وزن درب یکی از سایزهای آرام بند را انتخاب کنید. پس از نوع و جنس آرام بند، وزن درب تأثیر بسزایی در کیفیت و طول عمر آرام بند دارد؛ بنابراین در هنگام خرید به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

  • قابلیت تنظیم سرعت

در هنگام خرید دقت داشته باشید که آرام بند قابلیت تنظیم سرعت داشته باشد. در این صورت می‌توانید به صورت دلخواه و با توجه به محیط و میزان رفت و آمد سرعت باز و بسته شدن درب را تنظیم کنید. آرام بندهایی که این قابلیت را ندارند، به نسبت از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

  • تناسب با جهت باز شدن درب

همواره جهت (سمت) باز شدن درب در انتخاب آرام بند تأثیر گذار است. از این رو در هنگام خرید دقت کنید که درب شما از چه سمت و با چه زاویه‌ای باز می‌شود.

  • گارانتی محصول

همواره افراد به دنبال محصولاتی هستند که دارای خدمات پس از فروش و گارانتی باشد. در مورد خرید آرام بند نیز دقت داشته باشید که محصول خریداری شده، گارانتی معتبری داشته باشد. علاوه بر این مدت زمان گارانتی نیز مهم است؛ شرکت‌های سازنده در بازه‌های زمانی مختلفی محصولات خود را ضمانت می‌کنند. به طور مثال آرام بند خود را به مدت یک سال، هجده ماه، سه سال و … گارانتی می‌کنند. دقت داشته باشید که گاهی اوقات تنها گارانتی به محصولی تعلق می‌گیرد که توسط نمایندگی در محل نصب شده باشد. در این‌گونه موارد اگر افراد شخصاً نسبت به نصب آرام بند اقدام کنند، به هیچ عنوان آرام بند خریداری شده، شامل گارانتی نخواهد شد. عمدتاً نحوه و مدت زمان گارانتی در دفترچه راهنمای خرید آرام بند نوشته شده است. به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید وسیله مورد نظر حتماً دفترچه راهنمای آن را مطالعه نموده و از نمایندگی مجاز فروش در این خصوص راهنمایی بگیرید.

  • قیمت آرام بند

به طور کلی بر اساس جنس اجزای به کار رفته در آرام بند، ابعاد و اندازه آن قیمت‌های مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد. به عبارت دیگر هرچه اندازه و وزن درب بیشتر باشد، به نسبت قیمت آرام بند بیشتر خواهد بود. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته آرام بندهای سایز پنج، شش و هفت و همین طور آرام بندهای سه سرعته (زمانه) به نسبت از سایر مدل‌ها قیمت بالاتری دارند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت آتی یراق و بررسی انواع مختلف آرام بند و قیمت آن نسبت به خرید این محصول اقدام نمایند.

راهنمای خرید جک آرام بند

راهنمای خرید جک آرام بند


جمع بندی

در آخر می‌توان این‌گونه جمع بندی کرد که برای خرید یک محصول نباید عجله کرد. ابتدا می‌بایست با بررسی تمام جزئیات آن مثل نحوه و میزان کاربرد، نقاط قوت و ضعف، قیمت و … نسبت به انتخاب و خرید محصول اقدام کرد. برخی از وب‌سایت‌ ها و عاملین فروش راهنمای خرید محصولات خود را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند. با این کار مشتریان به یک انتخاب دقیق و مثمر ثمر دست پیدا می‌کنند. علاوه بر این دقت داشته باشید که محصول موردنظر خود را از فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های معتبر خریداری کنید.

LinkedIn
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

سبد خرید